Planet Energy Magyarország Kft. épületek energetikai korszerűsítését, illetve megújuló energia hasznosítását szolgáló beruházások teljeskörű műszaki előkészítését végzi, valamint független energetikai mérnöki tanácsadást nyújt.
Cégünk a Magyar Energetikai és Közmű-Szabályozási Hivatalnál bejegyzett Nagyvállalati Auditor és Energetikai Szakreferens vállalat, országosankiemelkedő tapasztalattal és referenciákkal rendelkezik.
Vállalatunk több külföldi, illetve multinacionális energetikai tanácsadó Magyarországi partnere.
Az épületek energetikai jellemzőinek meghatározásáról szóló 7/2006. (V. 24.) TNM rendelet alapján végzett épületenergetikai felmérés, melynek keretében informatikai modellben bemutatjuk az épület jelenlegi, illetve a korszerűsítendő (tervezett) energetikai állapotát. Mindkét változatra a hatályos jogszabályoknak megfelelő energetikai számítást, illetve épületenergetikai tanúsítványt állítunk ki. Igény esetén a javasolt beruházásra költségbecslést, és megtérülési számítás készítünk.
Az energiahatékonyságról szóló hazai szabályozás 2016. december 21-től kötelezővé teszi az energetikai szakreferens igénybevételét a 400.000 kWh villamos energia, vagy 100.000 m3 földgáz, illetve 3.400 GJ hőenergia fogyasztást elérő gazdálkodó szervezetek számára. Az energetikai szakreferensnek a gazdálkodó szervezettől munka jogilag és társasági jogilag függetlennek kell lennie. Cégünk jogosult az energetikai szakreferensi tevékenység végzésére, és ezt a tevékenységet számos kiemelt hazai gazdálkodó szervezetnél jelenleg is ellátja.
A közintézményi tulajdonban és használatban álló, közfeladat ellátását szolgáló épületek üzemeltetéséért és fenntartásáért felelős szervezeteknek kötelező ötévente Energiamegtakarítási Intézkedési Tervet készíteniük, és azt a készítés évében március 31-ig megküldeniük a Nemzeti Energetikusi Hálózat területileg illetékes irodája felé. Cégünk a intézkedési tervek összeállításában nyújt mérnöki segítséget. Az intézkedési tervben meg kell határozni a beruházást nem igénylő, a kis beruházási költséggel, illetve a nagyobb beruházással megvalósítható energiahatékonysági fejlesztéseket, illetve azok várható energetikai hozamait.
Energetikai korszerűsítést megalapozó hazai és európai uniós energetikai pályázatok szakmai kidolgozásával (beleértve a pályázatban előírt háttér tanulmányok, megvalósíthatósági tanulmányok, projekt tervek, illetve projektköltségvetés összeállítását), továbbá a projekt megvalósítási időszakában projektmenedzsment feladatok ellátásával is kiszolgáljuk Ügyfeleink igényeit. Projektmenedzsment tevékenység keretében a pályázati elszámolások, kifizetési kérelmek összeállítását, a szükséges beszámolók elkészítését végezzük egészen a projekt pénzügyi és fizikai lezárásig.
Energetikai beruházások előkészítése és lebonyolítása során a Megrendelő támogatási műszaki kérdésekben beleértve a tervezési, (köz)beszerzési, valamint kivitelezési szakaszt. A feladat kiterjed a műszaki dokumentációk átnézésére, kooperációkon való részvételre és a Megrendelő képviseletére műszaki kérdésekben, kommunikáció a tervezővel, kivitelezővel, műszaki ellenőrrel.
Az energiahatékonyságról szóló 2015. évi LVII. törvény 22. § (1) alapján a nagyvállalat tevékenysége energetikai jellemzőinek megismerése céljából köteles négyévente energetikai auditálást végeztetni. Az előírás értelmében a kötelezettségi körbe tartozó nagyvállalatoknak energetikai auditálást kell lefolytatniuk a szervezet épületállományára, technológiai és logisztikai folyamataira vonatkozóan.
A vállalati energetikai audit pénzben határozza meg a megtakarítási lehetőségeket, illetve az ezt eredményező lehetséges beruházásokat, és kiterjed a vállalatnál alkalmazott energiahordozók és költségeik meghatározására, a fogyasztási trendek, lekötött kvóták elemzésére, az energiavesztesége feltárására, a költséghatékonyabb energiafelhasználási megoldások, illetve üzemeltetési eljárások vizsgálatára, továbbá a megújuló energiaforrások alkalmazási lehetőségeinek elemzésére. Az energetikai audit elkészítése jogszabályi kötelezettségtő függetlenül elkészíthető, és ésszerű egyéb nagy energiafogyasztású vállalatok, szervezetek, illetve intézmények esetében is.
Települések illetve régiók számára segítséget nyújtunk komplett energetikai fejlesztést célzó akciótervek, stratégiák kidolgozásában, a település, régió jelenlegi állapotának és lehetőségeinek feltérképezésében, az elérendő célok valamint a megvalósítás eszközeinek megválasztásában, várható eredmények számszerűsítésében, klímatudatos intézkedések meghatározásában.